February 25, 2008

kar hakkında bir mail :))

Aslında daha karlar yağmadan almıştım bu maili.Kızkardeşime gelmiş bir yerden ve bana gösterdiğinde gözümden yaş gelmişti gülerken.Tam kar yağarken basmam lazımdı ama geciktim işte.
Buyurunuz Kanadaya yerleşen bir ılıman ülke insanının günlüğü:
"
Konu: İLT: sevgili günlük :))

Sevgili Günlük 12 Agustos Kanada'daki yeni evime taşındım.Çokheyecanlıyım. Burası çok güzel.Dagların manzarası muhteşem. Onların karlarla kaplı halini görebilmek icin sabrimi zorluyorum.

14 Ekim Kanada dünyanın en güzel yeri.Yapraklar kırmızı ve turuncunun tonlarina dönmeye başladı.Bir atla kır gezintisi yaptım ve bir kaç geyik gördüm.Çok güzeldiler. Muhtemelen yeryuzundeki en harika hayvanlar. Burasi cennet olmalı.Burayi çok seviyorum

11 Kasim Geyik avlama sezonu kisa bir sure sonra başlıyor. Böyle harika hayvanlari öldürmeyi nasil olurda isterler anlamiyorum. Umarim yakinda kar yağışı başlar.Burayi seviyorum.

2 Aralik Dün gece kar yağdi.Heryerin beyaz bir örtü ile kaplanışını seyretmek için gece kalktım.Tıpkı karpostal gibi. Dışarı çıktık merdivenlerdeki ve garajin onundeki karlari kurekle temizledik. Kartopu oynadik(ben kazandim). Kar temizleme makinasi (belediye'nin) gelince, garajin onundeki karlari tekrar temizlemek zorunda kaldik.Harika bir yer.Kanada'yi seviyorum .

12 Aralik Dün gece biraz daha kar yağdı. Kar temizleme makinasi ile garajın onundeki karlari tekrar temizledik. Burayi seviyorum.

19 Aralik Dun gece biraz daha kar yağdı.İşe gitmek icin garajdan çıkamadım.Burasi çok güzel bir yer fakat kürekle kar temizlemekten yoruldum. Kar temizleme makinesina lanet olsun!

22 Aralik Bu beyaz boktan dun gece biraz daha yağdı.Kurekle kar atmaktan ellerim su topladı ve belim ağrımaya basladi. Kar temizleme makinasininben garajın onunu kurekle temizleyene kadar yolun kosesinde gizlendigini dusunuyorum pez.....in

25 Aralik S....ttigimin yılbaşısı.Yine yağdı.Eger kar temizleme makinasını kullanan pez...i bir elime gecirirsem yemin ederim gebertecem.Yollardaki lanet buzları eritmek icin neden daha fazla tuz kullanmadigini anlamıyorum.

27 Aralik Allahin belasi dın gece yine yağdi.Kar temizleme makinasınınn en son gelişinden beri 3 gundur karlari kurekle atamadigim icin eve hapsoldum.Hiç bir yere gidemiyorum.Hava durumunu sunan spiker bu gece 25 santim daha yağacağını söyledi.25cm karın kac kürek edecegini biliyormusun ?

28 Aralik Kuşbeyinli spiker yanılmış.83cm daha yağdı.Bu gidişle karlar yazdan önce erimez. Kar temizleme araci kara saplandi ve hıyar oğlu hıyar sürücü benden küreğimi ödünç istedi. Karlari temizlerken tam alti kurek kırdığımı ve sonuncusunu da onun kalın kafasında kırmaktan zevk duyacagimi soyledim.

4 Ocak Nihayet evden çıkabildim.Markete gittim ve yiyecek aldım.Dönüşte lanet geyiğin biri arabamin önüne atladı. Arabamda yaklasik 3000 dolarlik hasar var. Bu hayvanlarin hepsini gebertmeklazim.Lanet yaratiklar her yerde varlar. Umarim avcilar hepsinin kökünü kurutur.

3 Mayis Arabayi sehirde bir tamirciye goturdum.Yollara dokulen bas belasi tuzlar yuzunden arabamin kaportasi çürümüş.

10 Mayis Türkiye'ye kesin dönüş yaptım ve Antalya'ya bir daha ayrilmamak üzere yerleştim. S...im Kanada'yi da karlarıda geyikleri de ... "

8 comments:

kuzine said...

:)))))

Boncukçu said...

ya gene de cazip geliyor:)
gölck veya abantta olsak şimdi, sıcak şarap, sucuk ekmek dşi mi ama :D

Nenoni said...

Kuzine;bence de :)))
Boncukçu; yapalım şunu bi ara

Biyo said...

Hahhaaa
Türküz lan biz:))))

Benim de bir türkün almanyada kırmızı ışıkta geçme hikayesi var.Koyduğumda beni anarsın

Nenoni said...

Biyo e bekliyoruz..

Nenoni said...

bir deneme yapmak istedim...

palyanço said...

süpper yaaa :)) harikasın :)

valla beni de aranıza alımısınız boncukcu ile beraber.. yani abantta sarap ve sucuk ekemege bende varııııımm :))

Nenoni said...

tabii palyanço gel hatta minik görkemde gelsin seviniriz:))